W ostatnich latach wiele mówi się o męskich problemach z potencją. Czym właściwie jest potencja i dlaczego dla mężczyzn jest taka ważna?

Co to jest potencja?

Terminem „potencja” określa się zdolność do odbywania stosunków płciowych. Chociaż o potencji mówi się głównie w kontekście mężczyzn, to odnosi się ona również do kobiet. Każdy więc posiada potencję, chociaż na poszczególnych etapach życia różni się ona swoim natężeniem. I tak, o posiadaniu potencji mówi się najwcześniej w kontekście nastolatków, którzy zgodnie z okresem rozwojowym weszli w fazę osiągania dojrzałości płciowej i są zdolni do podejmowania współżycia seksualnego. Szacuje się, że w przypadku dziewcząt potencja pojawia się około 14. r. ż, a u chłopców dwa lata wcześniej.

Męska potencja – dlaczego panom tak zależy na jej wysokim poziomie?

W przypadku mężczyzn poziom potencji ma znaczenie dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, traktowana jest ona w sposób dosłowny, jako zdolność do pobudzenia i utrzymania erekcji, oraz zakończenia stosunku wytryskiem, który następuje w odpowiednim momencie, a więc nie za szybko i nie za późno. Po drugie, potencja ma ogromne znaczenie dla męskiej psychiki. Problemy na tle seksualnym mocno odbijają się na sferze emocjonalnej mężczyzn – panowie, którzy miewają kłopoty z erekcją, często wstydzą się ich wstydzą, co powoduje wycofanie ze sfery intymnej, ochłodzenie relacji w związku, a co za tym idzie osłabienie pewności siebie i stabilności ego. Problemy z erekcją sprawiają, że mężczyźni czują się niemęsko, dlatego tak ważne jest dla nich utrzymanie potencji na właściwym do wieku poziomie.