Problemy z potencją dotykają coraz większej grupy mężczyzn. Niewielu panów jednak wie, że z kłopotami z erekcją można sobie szybko poradzić we własnym zakresie w bardzo łatwy sposób. W niektórych przypadkach wystarczy odpowiednia dieta, aby ponownie zyskać pełnię sił w sypialni.

Potencja a dieta

Osiągnięcie podniecenia w sytuacji intymnej to wypadkowa wielu składników. W dużej mierze zależy od kondycji fizycznej mężczyzny, a więc i od tego, co na co dzień znajduje się w jego diecie. Panowie, którzy mają problemy z pobudzeniem erekcji lub jej utrzymaniem, powinni spróbować zweryfikować swój codzienny jadłospis. Przede wszystkim, należy wyeliminować z niego produkty wysoko przetworzone, fast foody i używki. Jeść warto z rozwagą – pizza czy hamburger jedzone raz na jakiś czas z pewnością nie zaszkodzą, natomiast nie powinny być podstawą diety. Oprócz eliminacji poszczególnych składników jadłospisu, należy skupić się na produktach, które podnoszą potencję.

Naturalne afrodyzjaki

Do naturalnych afrodyzjaków zalicza się produkty znane już od dawna i obecne w codziennej diecie wielu ludzi. Wpływają one pozytywnie na wydzielanie hormonów i innych związków w męskim organizmie, które bezpośrednio lub pośrednio przyczyniają się do niwelowania problemów z potencją. Do naturalnych afrodyzjaków zalicza się więc owoce morza, szczególnie krewetki i ostrygi, choć homary, ośmiornice, czy kawior działają równie dobrze. Silną moc przypisuje się przyprawom, takim jak cynamon, curry, pieprz, kolendra i bazylia. Największym powodzeniem cieszy się jednak korzeń żeń-szenia, uznawany za jeden z najpowszechniej dostępnych afrodyzjaków, dodawany również do suplementów diety na potencję. Do afrodyzjaków zaliczają się także orzechy, pestki sezamu i dyni, oraz czerwone wino.