Niektórym osobom wydaje się, że to kobiety częściej nie mają ochoty na seks, a mężczyźni tylko czekają na odpowiedni moment, aby oddać się łóżkowym zabawom. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet nie może pogodzić się z tym, że mężczyzna nie chce uprawiać z nimi seksu.

Obniżenie libido u mężczyzny

Obniżenie libido może mieć wiele przyczyn. Najważniejsze jest jednak zrozumienie, że wcale nie musi to oznaczać, że kobieta przestała być atrakcyjna dla swojego partnera. Mężczyźni powinni natomiast spróbować znaleźć rozwiązanie problemu, gdyż regularne unikanie zbliżeń w końcu doprowadzi do kłótni lub poważnej rozmowy o przyszłości związku, szczególnie jeżeli kobieta zacznie podejrzewać swojego partnera o kochankę. W dzisiejszych czasach do problemów z potencją najczęściej dochodzi przez nieustający stres, przepracowanie (niektórzy mężczyźni biorą nadgodziny lub nawet mają jednocześnie dwie prace) oraz problemy ze zdrowiem.

Znudzenie?

Nawet jeżeli uda się wyeliminować powyższe przyczyny obniżenia libido, w związkach z długim stażem może wystąpić zwyczajne znudzenie. Nawet najlepszy seks prędzej czy później – jeżeli za każdym razem będzie się odbywał według tego samego scenariusza – może stracić na atrakcyjności. Wówczas warto szczerze porozmawiać o swoich potrzebach i fantazjach, a jeżeli to okaże się niewystarczające, pomyśleć o przetestowaniu preparatu na erekcję (na przykład takiego jak Kamagra lub Viagra). Środki te rozwiązują prawie wszystkie problemy z erekcją, a dzięki temu, że podniecenie występuje wyłącznie podczas kontaktu z kobietą, partnerka ma pewność, że wciąż nie straciła na atrakcyjności w oczach męża lub chłopaka. Wspomniane preparaty można zamówić przez internet, więc nie trzeba się stresować, że pracownik pobliskiej apteki dowie się o problemie.