Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Z jakiego powodu pracujemy za granicą? Wyższe pensje oraz zwrot podatku

To kraj, w jakim Polacy coraz częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji skarbowych dotyczy jedynie obywateli kraju. Co prawdziwość Polacy nie muszą się rozliczać, niemniej jednak coraz to częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. Żeby dostać zwrot należy zademonstrować niezbędna dokumentację od pracodawcy, jaka potwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat też weryfikują legalną pracę i obejmują informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Zwrot nadwyżki podatku z Holandii możliwy jest nawet do pięciu lat do tyłu – zobacz biuro podatkowe holandia. Suma wolna od podatków wynosi w Holandii około 6 000 euro. Rok fiskalny jest identyczny jak w Polsce oraz dlatego rozliczyć z niego się można dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma czas roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, jednakże w praktyce trwa to o wiele krócej. Urząd ogłasza doliczenie pobocznych odsetek do sumy podatku w przypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY