Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są suplementy i peptydy?

Czym są suplementy? Są to dodatkowe substancje zawierające mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w właściwej, określonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w solidnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w czasie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to także zażywaniem przeróżnych lekarstw i stosowaniem rozmaitych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Wypada je w następstwie tego uzupełnić suplementami. Interesującą opcja są także ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Naturalnie, nie ma mowy o tych dopingujących, lecz jedynie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – również powinni zażywać suplementy. Z reguły zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do typowego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro oraz makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe elementy w trafnych proporcjach. Wolno je zakupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeśli jednakże nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów przyjmować. Dla sportowców, których wysiłek pochłania dużo energii, suplementy wyglądają trochę inaczej. Preparaty akcesoryjne to między innymi – suplementy białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w związku z tym nieodzowne do zażywania w wielu sytuacjach, jakkolwiek decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY