Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy teina i kofeina uzależniają? Codzienne picie kawy

Organiczny związek chemiczny czyli kofeina występująca w kawach oraz czekoladach niesie za sobą wiele problemów. Ma ona właściwości psychoaktywne. Dodawana jest ona do wielu napojów energetycznych oraz słodyczy, jakich zadaniem jest pobudzenie osoby, która z tego korzysta. Podobne właściwości ma teina, która jest nadrzędnym składnikiem herbat. Działa ona sporo wolniej ale dłużej niż kofeina, w celu postępowania w jak najdłuższym czasie sprawności fizyczne oraz psychicznej.

Picie kawy lub kofeiny w gigantycznych ilościach jest wybitnie niebezpieczne. Przede wszystkim wpływa na trudności z sercem, ma okazję sprawiać zgagę itp. Naukowcy stwierdzili, że kofeina ma prawo doprowadzić nawet do śmierci jeżeli w ludzkim organizmie ilość tego związku przekroczy 10 gramów. Jest to około 40- 120 filiżanek kawy. Szczególną uwagę powinny zwrócić panie jakie są w ciąży. Nosząc pod piersią swoja pociechę nie mogą nadużywać tych związków bo dawka nawet o połowę mniejsza dla noworodka może być śmiertelna.

Nie oznacza to, że mamy w całości wycofać się z tych napoi – wypróbuj jak zaparzyć kawę w kawiarce. Należy po prostu kontrolować się pod względem ilości. Jeśli dojrzejemy, iż jesteśmy zbytnio pobudzeni, serce bije, jak by miało zaraz wyskoczyć nam z piersi należy skonsultować się z lekarzem i ograniczyć teina czy kofeinę do minimalnych porcji a najpoprawniej przestać je używać na pewien czas. W Polsce kultura picia herbaty nie jest bogata, jednakowoż to powoli się zmienia. Polacy coraz entuzjastyczniej sięgają po rozmaitego rodzaju gatunki herbat doceniają Ci rozpoznając jej plusy oraz smak. Herbata ceniona jest głównie przez Chińczyków i Anglików.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY