Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Debety hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

Wobec dominującej obecnie w stworzonym przez nas kraju relacji między cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych rodaków mało dopuszczalne jest kupno mieszkania lub również domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Banki badają zdolność kredytową ludzi składających wnioski o kredyt, kierując się wielkością zarobków i wiekiem wnioskodawców.

Acz ważnym aspektem, który ma prawo mieć charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby posiadają – doradca finansowy. Banki najentuzjastyczniej udostępniają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niesłychanie właściwą pozycję startowa mają szczególnie osoby zatrudnione w tak zwanym sektorze publicznym, a w związku z tym urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji czy służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana osoba jest zatrudniona na czas sprecyzowany, banki sprawdzają długość danej umowy i staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

Niekiedy banki żądają również od obecnego pracodawcy, żeby dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na kolejny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w sektorze kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, innymi słowy tacy, jacy nie zatrudniają jakichkolwiek pracowników – tym jednostkom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, którzy zatrudnieni są na umowy-zlecenia czy też również na umowy o dzieło.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY