Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Folie używane w ogrodnictwie – jakie są ich podstawowe rodzaje

Hodowla kwiatów i warzyw w naszym klimacie wymaga zapewnienia odpowiednich warunków, w szczególności wiosną. Niskie temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na tempo rozwoju, dlatego też ogrodnicza branża stosuje powszechnie rozmaite tunele pokryte foliami. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyły się szklarnie, lecz sztuczne tworzywa są jednak tańsze niż szklane szyby, a zapewniają podobny zakres funkcjonalności. Aktualnie na rynku istnieje wiele odmian tego typu folii, tak więc raczej nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się dużą ilością parametrów technicznych, z jakich najistotniejsza jest wytrzymałość.

W zależności od tego ile będzie się chciało używać tego typuj folii, to należy zakupić dobrze dobrany wyrób. Folie Warte Polymers przeznaczone na parę lat posiadają większą grubość, niejednokrotnie też mają różne dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze niż tradycyjne, lecz mogą mieć gorsze parametry przepuszczalności.

Przy wyborze folii jest to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Aby zagwarantować roślinom optymalne warunki rozwoju zaleca się, aby ogólna przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej 90 %, wtedy będzie można zapewnić roślinom optymalne warunki rozwoju. W niejednym przypadku może też w tym pomóc perforacja, przez większą cyrkulację powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY