Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
28 09

Manualne zabawki doskonale sprawdzają się przy rozwoju dzieci. Nie tylko gwarantują one doskonałą zabawę na długie godziny, ale jednocześnie bardzo dobrze działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz poprawiają koordynację ruchową. Z tego też powodu już od pierwszych lat warto o takie zabawki zadbać, a jedna z ciekawszych propozycji to najróżniejsze tablice manualne.

Takie tablice są proste w budowie, ponieważ wykonuje się je z drewnianej deski lub sklejki, z przymocowanymi różnymi przedmiotami. To, co tablica manualna będzie zawierała, zależy przede wszystkim od producenta, chociaż w części przypadków można zrobić ją według własnego pomysłu. Wykorzystuje się przy nich powszechnie najróżniejsze kółka zębate, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Świetnie sprawdzają się też elementy z przyciskami, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Natomiast do stymulacji słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy też nieduże cymbałki, chociaż przy nich dorośli uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. Na rynku dostępnych jest dużo różnych tablic edukacyjnych, które się od siebie różnią rozmiarem, liczbą zamocowanych przedmiotów oraz ich rodzajem. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka, tak więc tablica edukacyjna nie może posiadać ostrych elementów i krawędzi, jakie mogłyby spowodować zranienie. Poza tym wszystko musi być również przymocowane we właściwy sposób, aby nie zostało urwane przy bardziej intensywnej zabawie.

Taka tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez problemów dało się na niej wszystko dotykać czy przesuwać. Ale nie warto przesadzać z ilością zamocowanych elementów. Jest zalecane, żeby tablice edukacyjne nie miały ich więcej niż dwadzieścia, ponieważ właśnie wtedy maluchy najbardziej efektywnie je wykorzystują. Dobrze by było, żeby trochę się różniły trudnością, ponieważ wtedy będą stanowić na malucha odpowiednie wyzwanie, które na pewno on zechce pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj swój komentarz