Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mobilna pomoc drogowa oraz naprawa opony – zatelefonuj w razie awarii

Do najbardziej prostych renowacji auta należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy pożądać: lewarka, klucza, kola zapasowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wówczas trójkąt jest niepotrzebny, jeżeli na trasie to trójkąt kładziemy ok 100m od auta. Pojazd zostawiamy na wrzuconym biegu oraz zaciągniętym hamulcu manualnym, kiedy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to wybitnie istotne i powinniśmy o tym nie zapominać.

Jeśli mamy założone kołpaki to trzeba je zdjąć, bowiem zasłaniają śruby. Ażeby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt i podważamy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, bezsprzecznie w tym, w jakim mamy awarię. Ściągając koło czynimy to łagodnie uważać by nie uszkodzić go oraz by auto nie straciło stabilności. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy pojazd na ziemię.

Później usuwamy lewarek. I co istotne warto na koniec spowodować powtórnie umocowanie kół bo w innym razie czeka nas nieprzyjemna niespodzianka, która ma prawo doprowadzić do zabójczego wypadku – w następstwie tego już teraz przetestuj https://krakhol.pl/. Wymiana żarówki w aucie to wcale nie jest taka prosta kwestia jakby się wydawało. Modele samochodów do roku 1998 miały dosyć miejsca by bez ograniczeń operować przy osłonie kurzowej.

W autach młodszych już może być z tym problem maski są coraz mniejsze oraz przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W niektórych modelach wozów wymiana żarówki jest o wiele bardziej skomplikowana i żeby wymienić żarówkę trzeba zdemontować pełną lampę. Jeśli mamy starszy model auta wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, potem wypina się wtyczkę z kablami poprzez wrażliwe ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Gdy wyciągniemy wtyczkę z kablami wówczas dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY