Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Niezapłacone długi – czy istnieje sposób na bezpieczną ich redukcję

Jeszcze do niedawna wzięcie kredytu na dużą sumę nie było dużym problemem. Dlatego wiele osób z takich możliwości korzystało, trochę zapominając że każdy z takich kredytów w pewnym momencie trzeba będzie spłacić. A życie bardzo różnie się może potoczyć, czasami przytrafiają się różne sytuacje losowe czy choroby, które uniemożliwiają spłatę posiadanych zobowiązań.

To nie jest łatwa sytuacja, bowiem mogą się wtedy uaktywnić komornicy i firmy windykacyjne, a to mocno zepsuje i tak niełatwą sytuację takiego dłużnika. Obecnie dla osób takich istnieje jednak pewna szansa na wyjście ze spirali zadłużenia, a jest nią konsumencka upadłość. Upadłość w naszym prawie się pojawiła w roku 2009, i miało z niej okazję skorzystać sporo osób, którym naprawdę pomogła stanąć na nogi. Ogromnie przydatne w takiej sytuacji są najróżniejsze prawne kancelarie, jakie pomogą przygotować odpowiednie pisma i uchronią przed jakimiś pomyłkami.

Jeśli ktoś zainteresowany będzie, to taką kancelarię znajdzie bez żadnego problemu w internecie, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło prawnik upadłość konsumencka. Żeby się można było w ogóle starać o umorzenie długów w taki sposób, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać zobowiązań przez okres co najmniej trzech miesięcy. Po złożeniu wszystkich dokumentów do sądu ten dokładnie przeanalizuje całą sytuację dłużnika i zdecyduje co robić dalej. Jeżeli długi były efektem zaniedbania czy celowego działania, to odpowiedź może być wtedy odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY