Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe typy

Użytkowanie wózków widłowych, podobnie jak i wielu innych pojazdów, jest związane co pewien okres czasu z koniecznością wymiany opon. Podczas pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakich nawierzchniach jeżdżą takie wózki i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Garwolin będzie zbyt mocno zużyta, to będzie ją trzeba wymienić na nową, gdyż ewentualna eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Aktualnie najbardziej popularne są dwa typy takich opon, różniących się ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pneumatyczne opony do wózka widłowego Garwolin, wyposażone niejednokrotnie w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to mają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Bardzo dobrze się sprawdzają do jeżdżenia po nierównych podłożach, oraz transportowania wymagających ostrożności, delikatnych ładunków. Pośród tej grupy opon przeważnie są stosowane są radialne, które swoim wyglądem przypominają opony samochodowe. W wielu zastosowaniach lepiej jednak się sprawdzą pełne opony. Cały środek jest w nich wypełniony mieszanką gumową, co ma przełożenie na dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Nie ma w ich przypadku problemów z przebiciami i utratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma bardzo duże znaczenie. Lecz ten typ opon charakteryzuje się także nieco mniejszą elastycznością, dlatego się nie sprawdzi w sytuacjach, gdy trzeba będzie przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY