Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomiarowe króćce – do jakich celów się je wykorzystuje

Instalacje gazowe i hydrauliczne wymagają nieustannego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. W szczególności ważne to jest w zastosowaniach przemysłowych, w których nawet drobna usterka doprowadzić może do poważnych konsekwencji. Dlatego też naprawdę dużą rolę odgrywają w takich układach pomiary podstawowych parametrów, co pozwala wyłapać nieszczelności i awarie. Przy takich pomiarach są stosowane rozmaite metody, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które są z jednej strony tanie i proste w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjny pomiar ciśnienia czy przepływu cieczy w rurach. Takie elementy dostępne są w wielu rozmaitych odmianach i rodzajach, przez co raczej nie będzie problemu z dobraniem pasującego. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent wykona także model z odpowiednimi parametrami, należy mu tylko przesłać dokładną specyfikację po ustalonym czasie odebrać zamówione elementy.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy jest zrobiony z dobrze dobranego materiału, również ze względu na rodzaj cieczy, która jest mierzona. Musi on także być odpowiednio odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zagwarantować dużą mechaniczną wytrzymałość. W wielu przypadkach stosuje się nierdzewną stal, ale też i specjalne odmiany stali odporne na działanie kwasów. Średnice zewnętrzne takich króćców są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu standardowe modele wykorzystać można w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY