Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablice i zabawki dla najmłodszych maluchów

Obiekty ofiarowane do użytku dziecięcego powinny przejść ciąg testów, aby pozostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument potwierdzający przymiotniki danego przedmiotu pod kątem jego zastosowania. Wolno je podzielić, jeśli chodzi o zabawki, na dotyczące poszczególnych grup dobrych dla przeróżnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków powinny być w kontrastowych barwach, maja wielokrotnie namalowaną czytelną twarz oraz zróżnicowaną fakturę.

Całkowicie niedopuszczalne są jakiekolwiek szczegóły dające się oderwać, ponieważ dziecko mogłoby je połknąć. Atesty dotyczą także informacji znajdujących się na etykiecie. Nieodzowne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, wykazanie zręczności, jakie dziecko ma obowiązek posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki posiadają w Polsce certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, w następstwie tego spokojnie można je sprezentować swojemu maleństwu – przetestuj tablice manipulacyjne. Zabawka igraszce nie równa. Nie chodzi tylko o kształt oraz sposób używania w zabawie, jednak również wiek, w jakim się nią bawimy.

Właśnie dlatego zabawki mają oznaczenie śladowego wieku dziecka, jakiemu wolno się czymś bawić. Najmłodszych wskazanie broni przed zabawą przedmiotami, które mogą im zaszkodzić, np. obejmujących ruchome, małe szczegóły lub odrywane części. Starsze dzieci są odróżniane na podstawie typowych dla wieku umiejętności ruchowych i psychicznych. Dlatego jedne zabawki pobudzają znacznie bardziej takie biegłości jak mowa i pismo, podczas kiedy inne skupiają się na ćwiczeniu stabilności pamięci.

Właściwe oznaczenia wiekowe powinny znajdować się także na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak aby dojrzały kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Pomimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne wskazanie, to są gry, które przyciągają pokaźne ich grono. Wystarczy zerknąć na sukces scrabble lub twistera, dzisiaj obecnych na coraz to większej ilości imprez, nie mówiąc już o konsolach dla wielkich chłopców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY