Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zadbać o ogród?

Planując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być adekwatnie oddzielone. Część reprezentacyjna, tak zwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty oraz krzewy o długim okresie kwitnienia, lub ewentualnie późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na szybkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa uwypukla ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Kojarzy się to z tym, że ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy znaczny trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Przede wszystkim ta część przeznaczona jest na umieszczenie takich szczegółów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części też wolno umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszelkie potrzebne nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w czasie, gdy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wówczas o dużo lepiej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY