Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są popularne rodzaje hostingów pod strony internetowe

Jeśli ktoś chce, żeby jego stronę było widać w internecie, to musi gdzieś umieścić jej dane. Służą do tego celu odpowiednie serwery komputerowe, jakie na podstawie podanego adresu otrzymują zapytania użytkowników i zwracają wygenerowaną treść. W zależności od konfiguracji na takim urządzeniu działać może wyłącznie jedna internetowa strona, a może być ich więcej. Takie miejsca potocznie się nazywa hostingiem, i jest ich obecnie kilka rodzajów. Jeśli ktoś nie będzie chciał nic płacić, to nawet znajdzie całkowicie darmowe, lecz przy nich nie należy się spodziewać nie wiadomo jakiej jakości. Wśród właścicieli mniejszych stron największą popularnością cieszą się współdzielone hostingi. Na jednej maszynie fizycznej będzie się znajdowało od kilku do kilkudziesięciu kont, i wszystkie one działają razem.

Zaletą takiego rozwiązania są niskie ceny, które niekiedy wynoszą kilka złotych za miesiąc, ale przy większym obciążeniu ruchem mogą się pojawić kłopoty z wydajnością. W takim przypadku lepiej się sprawdzi trochę droższy hosting VPS serwer, jaki ma gwarantowane zasoby pod postacią pamięci i procesora. Tak więc nawet jeżeli na jednym z kont coś się będzie działo, to nie wpłynie to w żaden sposób to na stabilność działania reszty serwisów. W przypadku dużych stron można się też zdecydować na serwer dedykowany, który jest całkiem niezależną maszyną. Bardzo chętnie wybierane jest też takie rozwiązanie jak hosting WordPress Woocommerce, czyli przeznaczony pod konkretne oprogramowanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY