Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Hologramy – jakie są obecnie ich popularne metody użycia

Z pewnością każda osoba miała kiedyś okazję zobaczyć większą lub mniejszą naklejkę, która zależnie od kąta patrzenia mieniła się przepięknymi kolorami. Tego typu naklejki między innymi występują na banknotach, biletach czy rozmaitych dokumentach, lecz również i na wielu innych przedmiotach. Jak się okazuje, jest to sprawdzona i bardzo skuteczna metoda zabezpieczania.

Obecnie, dzięki powszechnemu dostępowi do zaawansowanego oprogramowania graficznego i metod druku, wykonanie kopii standardowego dokumentu nie stanowi żadnego problemu. Jednak jeżeli pojawią się na nim jakieś hologramy, to będzie to już jednak dużo trudniejsze, a w niejednym przypadku wręcz niemożliwe. Owszem, zdarzają się próby fałszowania również z podrobionymi hologramami, ale jeżeli ktoś ma w tym orientację, to bez problemów to zauważy. Metoda ich produkcji będzie bowiem wymagać specjalistycznego sprzętu, dlatego tym się zajmuje niedużo firm. A zamówienie w nich hologramów przeważnie będzie się też wiązało z potrzebą udokumentowania takiej potrzeby, co ogranicza bardzo mocno niebezpieczeństwo niezgodnych z prawem działań.

Aktualnie druki zabezpieczone mogą posiadać hologramy o wysokim poziomie zaawansowania. Na przykład da się na nie nanieść nanoteksty czy mikroteksty, niewidoczne gołym okiem znaki czy nawet elementy 3D, przez co zagwarantują autentyczność danego dokumentu. Co ciekawe ta zaawansowana technologia służy nie tylko do zabezpieczeń, ale może pełnić także funkcję ozdobną, czego ciekawą propozycją są chociażby folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY