Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
03 01

Wybranie odpowiednich łazienkowych płytek nie jest wcale taką łatwą sprawą. Wielu klientów zamawiając hiszpańskie płytki czy któregoś z naszych producentów przede wszystkim zwraca uwagę na kolor i wzór. Oczywiście jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ łazienkę urządza się na wiele lat, i ułożone tam plytki ceramiczne po prostu mają się podobać właścicielowi. Ale przy zakupie trzeba także zwrócić swoją uwagę na kilka parametrów technicznych, o których większość ludzi zapomina.

Obecnie wybór płytek jest bardzo zróżnicowany. Oprócz klasycznych rozmiarów coraz częściej klienci kupują płytki o dużych gabarytach, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Bardzo dobrze się one sprawdzają w dużych łazienkach, do mniejszych korzystniej jednak będzie pozostać przy standardowych wymiarach. Lecz moda idzie także w przeciwnym kierunku, niezwykle interesującym przykładem tego są mozaiki gresowe. Wkomponowane w odpowiedni sposób w projekt łazienki naprawdę niesamowicie się prezentują, chociaż trzeba sporo się natrudzić przy ich układaniu.

W przypadku płytek na podłogę bardzo ważnym parametrem jest stopień antypoślizgowości, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania. Przyjrzeć się również należy odporności na uszkodzenia, szczególnie jeśli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wymienione wyżej parametry większego znaczenia nie mają gdy będzie kupowana glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce kładzenia nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj swój komentarz