Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przegrody i kurtyny wykonane z PCV – gdzie są używane

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z rozmaitych elementów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego postacią są różnego rodzaju folie, mające bardzo szerokie zastosowania. Po pierwsze folia PCV jest elastyczna, a przy tym trwała i wytrzymała.

Nawet wielokrotne zginanie nie powoduje jej pękania, a przy tym wykazuje ona świetną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem cieplnej przenikalności, przez co może stanowić świetny termiczny izolator. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy kolejnym popularnym zastosowaniu folii PCV, którym są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę zachodzących na siebie pasków, przez które po odsunięciu można przejść lub przejechać wózkiem.

Jednocześnie w stanie spoczynku takie paski przylegają do siebie dokładnie, i zapobiegają skutecznie utracie ciepła. Przy takich zastosowaniach dużą zaletą jest również to, że poszczególne paski można zabarwić na różne kolory. Typowo robione są one z bezbarwnego materiału, lecz są również możliwości zabarwienia ich na jeden z kilku kolorów. Mniej widocznym, lecz bardzo ważnym miejscem zastosowania takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona miejsca, w którym przebywa spawacz przed emisją niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I do tego celu właśnie PCV świetnie się nadaje, ponieważ folia mająca grubość zaledwie połowy milimetra pochłania praktycznie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY