Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na stronie GoldenTeacher

Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na witrynie GoldenTeacher zawiera między innymi to, w jaki sposób wygląda nóżka takiego gatunku grzyba. Jest ona wyjątkowo smukła, aczkolwiek solidna oraz twarda, a także elastyczna. Nie da się jej połamać, a więc podczas zbiorów należy ją ucinać nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata wynosi od milimetra do maksymalnie trzech mm. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty lub brązowawożółty, a u podstawy ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona w linii prostej, bo w jednym miejscu będzie nieco grubsza, a w odmiennym, nieco węższa. Trzon takiego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cieńszy, blady, biały, bez mocnego smaku, natomiast niektórym może kojarzyć się z rzodkiewką. Zarodniki mają kolor ciemnobrązowy z purpurowym odcieniem. Można także dowiadywać się czegokolwiek o kapeluszu. Zwykle jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na szczycie kapelusza znajduje się charakterystyczny guzik. Nieco starsze owocniki mogą posiadać pomarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadko, mają dużą szerokość i nieco większe, solidnie przyrośnięte do trzonu. Ich kolor prędko się zmienia, od purpury po czerń. Obeznając się z opisami można stwierdzić, jak wygląda prezentowany grzyb. Podstawowe wiadomości w temacie łysiczki lancetowatej są podane w ciekawy sposób. Autorzy wiedzą, jak wzbudzić ciekawość internautów. I z tego względu warto zaglądać na witrynę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY